Книги потрібні, щоб нагадувати людині, що його оригінальні думки не так вже нові. " Авраам Лінкольн
383-47-60(044)
Ліквідація фізичних осіб або Ліквідація юридичних осіб

В загальному порядку

Рішення про добровільну ліквідацію юридичної особи приймається вищим органом управління даної юридичної особи.

Процедура ліквідації достатньо тривала, оскільки порядок ліквідації юридичної особи передбачає дії, в яких задіяні відповідні державні органи. Чинним законодавством передбачено алгоритм ліквідації, якого слід дотримуватися.

Процедура ліквідації юридичної особи за рішенням власника (вищого органу):

-       прийняття рішення про ліквідацію юр. особи (підприємства ),

-       призначення ліквідаційної комісії або ліквідатора;

-       внесення інформації про початок процедури ліквідації в ЄДР;

-       розрахунки з кредиторами, оплата необхідних платежів до бюджету;

-       надання до податкової інспекції документів, які необхідні для проведення перевірки (аудиту) та зняття з обліку;

-       надання до пенсійного фонду та фондів соціального страхування документів, які необхідні для проведення перевірки (аудиту) та зняття з обліку в даних органах;

-       закриття поточного рахунку в банку;

-       знищення печатки;

-       надання документів держ. реєстратору для виключення запису про юридичну особу з ЄДР.

Тобто, вищий орган юридичної особи (залежно від організаційно правової форми) приймає рішення про ліквідацію даної юридичної особи (підприємства, фірми, компанії). Потім призначають ліквідаційну комісію або ліквідатора. Після цього - похід до державного реєстратора, для публікації в ЄДР інформації про прийняте власником (вищим органом) рішення ліквідувати юридичну особу і початок ліквідаційної процедури.

Ліквідаційна комісія або ліквідатор, складають план ліквідації підприємства. Згідно з чинним законодавством України, термін ліквідації повинен складати два місяці і більше з дня прийняття відповідного рішення про ліквідацію.

Під час ліквідаційної процедури податкова служба, пенсійний фонд та фонди соціального страхування, в яких дана юридична особа стоїть на обліку, проводять перевірку (за останні 3 роки) і знімають дане підприємство з обліку. Дані держоргани під час аудиту перевіряють правильність і своєчасність подання відповідної звітності, оплату необхідних податків і зборів до бюджету.

При ліквідації складається проміжний ліквідаційний баланс, який надають до податкової інспекції. Вимоги кредиторів задовольняються в порядку черги і якщо після їх повного задоволення ще залишаються активи, то їх розподіляють між усіма засновниками (власниками).

Після сплати необхідних платежів до бюджету, розрахунку з кредиторами, зняття з обліку у відповідних органах, закриття банківського рахунку - державному реєстратору подаються відповідні документи (довідки) про відсутність заборгованостей , акт ліквідаційної комісії (разом з ліквідаційним балансом), довідка з архіву, виписка з ЄДР, а також оригінали установчих документів. Державний реєстратор вносить до ЄДР запис про завершення процедури ліквідації даної юридичної особи, виключає його з ЄДР та видає довідку про ліквідацію уповноваженій особі. З моменту внесення даного запису юридична особа (підприємство) вважається ліквідованим - таким, яке припинило свою діяльність.

Звернувшись в компанію "Еквітас Компані" Ви збережете свої нерви і заощадите час. Наші бухгалтери і юристи допоможуть у вирішенні всіх питань, пов'язаних з ліквідацією Вашої фірми за рішенням власника, проконсультують щодо проблемних питань з персоналом, партнерами, кредиторами, держорганами, підготують повний пакет необхідних документів, здійснять представництво в суді (при необхідності).

Мапа